Tour

„Samuel Back road“

Suskilusio Vilniaus
istorijos

„Samuelio Bako keliu” – tai multimedijos priemonėmis papildytas pažintinis turas, atskleidžiantis jaunojo Samuelio Bako išgyvenimus nacistinės Vokietijos okupuotame Vilniuje Holokausto metu.

Pažintinį turą įkvėpęs menininkas Samuelis Bakas gimė 1933 m. Vilniuje. Dar būdamas vaikas išgyveno Antrojo pasaulinio karo metu vykdytą Holokaustą ir šiandien yra žinomas kaip pasaulinio garso litvakų kilmės dailininkas.

Šiame kelyje jus lydi devynmečio Samuelio balsas, to meto žodynu pasakojantis šokiruojančias praeities geto istorijas. Berniuko lūpomis kalba tikra patirtis – visi pasakojimai yra paremti dailininko prisiminimų knyga „Nutapyta žodžiais. Vilniaus prisiminimai“.

Turas tęsiasi per keturias Vilniaus senamiesčio vietas, pažymėtas skulptoriaus Romualdo Inčirausko kurtais meniniais ženklais. Kiekvienoje iš jų, telefonu nuskaitę QR kodą, išgirsite unikalų pasakojimą, susijusį su jautriais dailininko išgyvenimais. Jį išgirdę, nepraleiskite progos pažaisti tradicinį žydų žaidimą dreidlą, įprasminantį visos žydų tautos tragišką patirtį.

Leiskitės Samuelio Bako keliu paskui Suskilusio Vilniaus istorijas.

Paklausyk ištraukos
Pažintinio turo vietos
Turas veda per keturias ypatingą reikšmę Samuelio Bako gyvenime turinčias vietas: per buvusius jo šeimos namus Vilniuje, per du kartus gyvybę išgelbėjusią slėptuvę senajame benediktinių vienuolyne, per pirmosios dailininko parodos Vilniaus gete vietą ir, galiausiai, per pirmąjį pasaulyje įkurtą Samuelio Bako muziejų, kuriame eksponuojama keliasdešimt menininko tapybos darbų, dovanotų Lietuvai.
„Blogiui tereikia, kad Gėris nieko nedarytų“
Edmund Burke

Pasaulį kuria geri žmonės – nerimstantys blogio akivaizdoje, kovojantys už lygybę ir saugantys toleranciją ne tik žodžiais, bet ir darbais. Kiekvieno mūsų kasdieniai veiksmai prisideda prie geresnio rytojaus pasaulio kūrimo.

„Menas kuria toleranciją“ – ilgalaikė iniciatyva, įkvėpta dailininko Samuelio Bako kūrybos ir gyvenimo istorijos. Šios iniciatyvos tikslas – šiuolaikinėmis interaktyviomis priemonėmis paskatinti atvirai diskutuoti apie visuomenei jautrius klausimus, atrasti istorinius ženklus ir tolerancijos svarbą juose.

Iniciatyva sujungia projektus: multimedijos priemonėmis papildytą pažintinį turą po Vilnių „Samuelio Bako keliu“ ir interaktyvią paskaitą pagal Samuelio Bako kūrybą „Kam reikalingas menas?“. Šie projektai, kurdami dialogą su menininko gyvenimo istorija ir jo tapybos darbais, kviečia permąstyti Holokausto blogio priežastis, neakcentuojant paties blogio, o siekiant jį suprasti ir tokiu būdu neleisti jo apraiškoms pasikartoti ateityje.